Başbakan Erdoğanın Kaç Tane çocuğu vardır?

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Kaç Tane çocuğu vardır?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu fakülteden 1981 yılında mezun oldu.

Emine Erdoğan ile evli olan Tayyip Erdoğan 4 çocuk babasıdır. Çocuklarının isimleri Ahmet Burak, Necmeddin Bilal, Esra ve Sümeyye Erdoğan'dır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sık sık devlet okulları bize yeter diyor ancak 4 evladı da üniversiteyi yurt dışında okudu. 
  • Erdoğan'ın çocuklarının yurt dışı eğitim serüvenleriyle ilgili birbirinden dikkat çekiciiddialar var. 
  • İddiaya göre Burak Erdoğan, yaptığı ölümlü trafik kazası sonrası İstanbul'daki özel üniversiteden ayrıldı. İngiltere'ye özel okulda okumaya gönderildi.
  • İddialara göre, Sümeyye Erdoğan, üniversite sınavına girdiği yıl 4 yıllık bir bölüm kazanacak puan alamamıştı.
  • Sümeyye Erdoğan'ın eğitim masraflarını bir iş adamına ödettirdiği iddiası...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, meydanlarda, halka, "Devletin okulları bize yeter deyin. Devletin okullarına gönderin başka yere göndermeyin"diyor. Erdoğan, vatandaşa böyle diyorancak kendi 4 evladı da yurt dışında okudu. 

İnternette sosyal medyada bu konuyla ilgili birbirinden dikkat çekici iddialar var. Başbakan'ın yurt dışında okumaya giden ilk oğlu, gemicilik sektöründeki yatırımlarıyla bilinen Ahmet Burak Erdoğan'dı. Ahmet Burak Erdoğan, otomobille ses sanatçısı Ayşe Sevim Tanürek'e çarpmıştı. Tanürek hastanede hayatını kaybetti. Burak Erdoğan, kazayla ilgili yargı süreci başlayınca, İstanbul'daki özel üniversiteden ayrıldı. İngiltere'ye özel okulda okumaya gönderildi.

Tomar tomar ve rüşvet olduğu öne sürülen paraların ortaya çıktığı soruşturmanın şüphelilerinden Bilal Erdoğan Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim gördü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük kızı Esra ve Küçük Kıza Sümeyye de Amerika Birleşik Devletleri'nde okudular. Başbakan'ın, Sümeyye Erdoğan'ın eğitim masraflarını bir iş adamına ödettirdiğine yönelik bir ses kaydı ve iddialar ortaya çıkmıştı. 

Erdoğan, Bilal Erdoğan'ı katsayı adaletsizliği sebebiyle yurt dışında okuttuğunu, "Benim erkek oğlum katsayısına takıldı. Boğaziçini kazandığı halde gidemedi. Yurt dışına göndermek zorunda kaldık." sözleriyle iddia etmişti. Erdoğan böyle demişti ama Bilal Erdoğan'ın üniversiteye başladığı yılda henüz katsayı adaletsizliği başlamadığı iddia ediliyor. 

Erdoğan kızlarının başörtüsü yasağı sebebiyle Türkiye'de okuyamadığını anlatıyor. Ancak internette ve sosyal medyada konuşulan iddialara göre, Sümeyye Erdoğan, üniversite sınavına girdiği yıl 4 yıllık bir bölüm kazanacak puan alamamıştı